Odpowiedzialnośc i troska
Kategoria: Drzewko za butelkę

22 kwietnia br. w Płocku nad Wisłą odbyła się akcja sprzątania świata w ramach inicjatywy „Drzewko za butelkę” prowadzonej przez Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska”. W akcji tej wzięli udział pracownicy PKN ORLEN S.A. i Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.

Na początku wszyscy przybyli pracownicy tych firm podzieleni na pięć grup ruszyli w teren sprzątać okolicę z wszelkiego rodzaju znalezionych odpadów i nieczystości. Uczestnikom na lądzie, towarzyszyli nurkowie z Zakładowej Straży Pożarnej, którzy zbierali śmieci z dna zalewu. Kiedy teren został uprzątnięty, a dodać trzeba, że zebrano łącznie ponad 700kg śmieci, wszyscy udali się na rodzinny piknik zorganizowany w klubie żeglarskim.

Tam czekał na nich gorący poczęstunek, napoje oraz wiele atrakcji. Najmłodsi z wielką radością oddali się w ręce animatorów, którzy namawiali do tańca i udziału w wielu grach i warsztatach ekologicznych. Dorośli również mogli znaleźć coś dla siebie, m.in. przejażdżkę łodzią strażacką po Wiśle.

Na zakończenie każdy z Uczestników akcji otrzymał tytułowe drzewko do zasadzenia. Warto wspomnieć, że wszystkie drzewka przekazane uczestnikom posiadały certyfikaty FSC100% (Drewno 100% certyfikowane PEFC), co oznacza, że pochodziły z lasów o prawidłowej i zrównoważonej gospodarce leśnej.

plock dzb 2

plock dzb 1

plock dzb 3

plock dzb 5

Created by: cdx.pl